Attēlu sagatavošanas rokasgrāmata

Attēlu sagatavošanas rokasgrāmata

Klientiem, kuriem nav pieredzes attēlu rediģēšanā, mēs piedāvājam automātisku attēlu uzlabošanu. Šī iespēja ļauj mums nodrošināt, ka katrs attēls tiek apstrādāts optimāli, lai sasniegtu vislabāko iespējamo rezultātu.

Klientiem, kuri dod priekšroku pašu veikt attēlu rediģēšanu (piemēram, programmā Photoshop vai Lightroom) vai kuriem jau ir zināma pieredze attēlu rediģēšanā, piedāvājam padomus un ieteikumus, kas palīdzēs jums sasniegt perfektu rezultātu.

Papildus turpmāk minētajiem padomiem mēs iesakām arī mūsu paraugu komplektu, kurā iekļauti visi pieejamie materiāli un apdares materiāli.

Sagatavojot attēlus, jāņem vērā šādi punkti:

  • Krāsu pārvaldība
  • Krāsu telpa
  • Spilgtums un kontrasts
  • izšķirtspēja/izmēri
  • Asums
  • ICC profili
  • Failu formāts

Krāsu pārvaldība

Lai pareizi novērtētu krāsas, ir svarīgi pareizi iestatīt gan apgaismojumu, gan monitoru. Šeit uzziniet visu, kas jums jāzina par krāsu pārvaldību.

Krāsu telpa

Ir svarīgi, lai attēlos būtu iestrādāti pareizi krāsu profili un tie tiktu piegādāti RGB formātā. Mēs esam snieguši sarakstu ar krāsu profiliem, kurus mēs pieņemam.

Optimāls attēlu spilgtums un kontrasts

Pirms attēla izgatavošanas pārbaudiet, vai kontrasta un spilgtuma vērtības ir pareizas. Ņemiet vērā, ka attēli monitorā ir aizmugurēji izgaismoti, bet fotoizstrādājums nav, tāpēc spilgtums var nedaudz atšķirties. Ja monitors nav pareizi kalibrēts, attēls var šķist pārāk spilgts vai pārāk tumšs.

Mēs iesakām pārbaudīt attēla tonālās vērtības. Lai noteiktu, vai spilgtums ir visās attēla zonās, varat izmantot funkciju Tone Correction (Tonu korekcija).

Ja trūkst spilgtumu vai ēnu, produkts vēlāk izskatīsies blāvs un bez kontrasta. Šeit ir piemērs, kur trūkst spilgtumu vai ēnu. Šādos gadījumos mēs iesakām attēlus pārstrādāt.

Attēls ar iztrūkstošiem izgaismojumiem un attēls ar iztrūkstošiem zemiem izgaismojumiem

Attēls kopumā ir pārāk tumšs un tajā trūkst izgaismojumu: Tonālās vērtības ir saglabātas tikai vidējos un zemajos toņos, un attēls izskatās ļoti tumšs un bez kontrasta.

Pārāk tumšs attēls

Lai iegūtu labākos rezultātus, tonālajām vērtībām jābūt labi sadalītām un klātesošām visās zonās:

Attēls ar labām tonālajām vērtībām

Izšķirtspēja/izmērs

Attēliem jābūt ar pareizu ražošanas izšķirtspēju. Šo informāciju var atrast pie katra izstrādājuma profesionālajā zonā. Pārliecinieties, ka izmēri un izšķirtspēja ir pareizi.

Ir divas galvenās iespējas. Jūs varat vai nu manuāli mainīt attēlu izmērus savās programmās, un tādā gadījumā mēs iesakām mainīt attēlu asumu, vai arī varat iesniegt attēlu esošajā izšķirtspējā, un mēs parūpēsimies par šo procesu.

Asināšanas atjaunošana

Attēlu asināšanai ir vairāki rīki un iespējas. Ja gatavojaties palielināt attēlu mērogu, iesakām tos asināt. Tomēr pārliecinieties, ka attēli nav pārāk asināti, pretējā gadījumā pastāv moirē risks.

Lightroom: Izstrādes procesā varat pielāgot attēlu asumu. Eksportējot attēlus, ir pieejama opcija ar nosaukumu Output Sharpness (Izvades asums). Šī opcija jāatzīmē, ja asums jau ir iestatīts.

Pārmērīga asuma palielināšana (Moiré)

Moirē var rasties, attēlu pārāk asinot vai uzliekot dažādus pustoņu ekrānus. Moirē var rasties, kad attēls tiek fotografēts, skenēts, retušēts vai eksponēts/ drukāts.

Moiré var redzēt kā spēcīgu troksni, ja attēlu skatās ar lielu palielinājumu (vismaz 100 %). Fotoprodukta izgatavošanai uz īsta fotopapīra mēs izmantojam pikseļu attēlveidošanas iekārtu, kas ļoti asi atveido atsevišķus pikseļus, lai visas attēla detaļas būtu skaidras, un šo efektu ražošanas laikā var vēl vairāk uzlabot.

Moirē efekta tuvplāns

Izvairīšanās no moirē

Lai mazinātu vai novērstu šo efektu, mēs iesakām izpludināt attēlu skartajās zonās.

Veiciet selektīvu atlasi vai masku skartajās zonās. Pēc tam lietojiet, piemēram, Gausa izplūšanas filtru programmā Photoshop. Diemžēl mēs nevaram sniegt vispārīgas vadlīnijas par iestatījumiem, jo tas ir pilnībā atkarīgs no jūsu attēla, attēla lieluma un moirē stipruma. Pēc izplūšanas attēlam jābūt ar viendabīgu virsmu pie liela palielinājuma (palieliniet attēlu, līdz redzat atsevišķus pikseļus).

Moirē efekta izpludināšana

ICC profili soft proof - kā izskatīsies mans attēls?

Kad attēls ir apstrādāts, ir iespējams imitēt galīgo drukas rezultātu, izmantojot soft proof. Šim nolūkam mēs piedāvājam savus ICC profilus.

Kāds ir pareizais failu formāts?

Visbeidzot, jums būs nepieciešams saglabāt attēlu, lai to nosūtītu mums. Šeit ir apkopoti failu formāti, kurus mēs pieņemam.

Automātiska attēla uzlabošana - jā vai nē?

Ja attēlus esat rediģējis pats, lūdzu, pasūtīšanas procesā izslēdziet automātisko attēlu uzlabošanu. Lūdzu, pārliecinieties arī, ka attēlu uzlabošana ir automātiski atspējota, kad augšupielādējat attēlus. Ja attēlu uzlabošana ir atspējota, mēs neveicam nekādas izmaiņas jūsu attēlā.

 

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties:

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties: