Kā panākt perfektu krāsu pārvaldību

Kā panākt perfektu krāsu pārvaldību

Krāsu pārvaldība

Krāsu pārvaldība ir kontrolēta krāsu pārveidošana dažādās ierīcēs. Mērķis ir saglabāt labu un konsekventu krāsu atbilstību neatkarīgi no tā, vai attēls tiek rādīts datora monitorā, fotoattēlā vai uz audekla.
Laba krāsu pārvaldība ir noderīga visam grafiskajam saturam, un tā ir ļoti noderīga arī drukājot attēlus, lai nodrošinātu, ka ekrānā redzamais attēls atbilst drukātajam.
Lai gan bieži vien nav iespējams garantēt identisku krāsu atveidi, jo tā ir atkarīga no saņēmēja monitora kalibrēšanas un citiem vides faktoriem, tā nodrošina autoram kontroli pār jebkādām izmaiņām, kas var rasties, mainot informācijas nesējus.
Lai nodrošinātu pareizu krāsu pārvaldību un reproducēšanu, ir ļoti svarīgi kontrolēt vidi un nodrošināt, ka gan apgaismojums, gan monitora apstākļi ir optimāli. Saal Digital piedāvā ICC profilus, kurus var izmantot maigās korekcijas veikšanai.

Apgaismojums

Pārliecinieties, vai telpā ir pietiekams apgaismojums. Spilgtumam un krāsu temperatūrai jābūt pēc iespējas nemainīgai un reproducējamai. Ideālā gadījumā šai telpai jābūt bez atspīdumiem, ar slēģiem, un to nedrīkst ietekmēt dienas gaismas izmaiņas, un monitoram jābūt kalibrētam, lai attēlotu pareizas krāsas un spilgtumu.

Monitora kalibrēšana

Gaismas avotu krāsu temperatūru bieži mēra pēc Kelvina. D50 ir saīsinājums no Daylight 5000 kelvin. D65 ir saīsinājums no 6500 kelvina un ir zilāks nekā D50.
Monitora krāsu temperatūrai jābūt 5000 kelviniem (D50), un gaismas temperatūrai jūsu telpā jābūt tādai pašai (5000 kelviniem), kamēr jūs skatāties izdruku vai galaproduktu. 5000 kelvini (D50) ir standarts poligrāfijas nozarē. 6500 kelvini dažkārt arī tiek izmantoti, bet krāsu temperatūra ir aukstāka (zilāka), un tādējādi tas ietekmē galarezultātu.

Monitora iestatījumi

Pareiza monitora iestatīšana ir vissvarīgākā krāsu pārvaldības daļa:

  • Monitora spilgtumam jābūt no 90 līdz120 cd/qm.
  • Krāsu temperatūrai jābūt 5.000 kelvīnu (D50).
  • Monitoragammaiestatīšanai jābūt 2,2.

Monitora kalibrēšana ar kolorimetru

Augsta līmeņa profesionāla krāsu pārvaldība nav iespējama bez atbilstošas aparatūras. Atkarībā no piegādātāja izvēles un budžeta ir pieejamas daudzas iespējas. Daži piegādātāji piedāvā kolorimetru ar papildu programmatūru, kas ļauj izveidot monitora ICC profilu. Tā var būt laba alternatīva jauna un dārga monitora iegādei.

Krāsu pārvaldības priekšrocības

Drukas priekšskatījumi tiek optimizēti, izmantojot jūsu iepriekš iestatīto monitoru un mūsu krāsu pārvaldību - ko redzat, to arī saņemat. Ideālā gadījumā šī kombinācija darbojas tik labi, ka jūs gandrīz nepamanīsiet atšķirību starp monitora attēlojumu un faktisko foto produktu.

Ko Saal Digital var darīt jūsu labā?

Ikdienas atkārtota kalibrēšana nodrošina, ka profilētās iekārtas darbojas ar nelielu pielaidi. Fotoķīmiskā procesa stāvoklis tiek pārbaudīts katru dienu, lai kompensētu svārstības, pirms tiek ietekmēta fotoattēlu kvalitāte.

Atšķirīgs krāsu atveidojums Adobe Photoshop / Lightroom / Saal Design programmatūrai.

Iespējams, ka attēla atveidojums programmās Adobe Photoshop, Lightroom un mūsu Saal Design programmatūrā atšķiras viens no otra. Vairumā gadījumu fotoattēla izdruka krāsu ziņā sakrīt ar mūsu Saal Design programmatūras izdruku.
Iemesls atšķirīgam krāsu attēlojumam katrā programmā parasti ir nepareizi iestatīta monitora krāsu pārvaldība.
Lai to labotu, atveriet Windows krāsu pārvaldības īpašības sadaļā Sistēmas vadība > Krāsu pārvaldība. Pēc tam izvēlieties attiecīgo monitoru un atzīmējiet izvēles rūtiņu Use my own settings for this device (Izmantot manus iestatījumus šai ierīcei ). Tagad noklikšķiniet uz Pievienot un sarakstā izvēlieties profilu sRGB IEC61966-2.1 un iestatiet to kā jaunu standarta profilu vai izvēlieties savu jaunāko monitora kalibrēšanu.
Pēc Lightroom, Adobe Photoshop un Saal Design programmatūras restartēšanas visām trim programmām vajadzētu izskatīties vienādi.