Kalendārs

Ir pieejami vairāku veidu kalendāri, un visus tos var personalizēt. Jūs varat izvēlēties kalendāra dizainu, pievienot svētkus un svarīgus datumus, kā arī izvēlēties attēlus, lai izveidotu unikālu produktu.

Produkta pielāgošana

Tāpat kā citu foto produktu gadījumā, kad produkta atlases logā esat izvēlējies kalendāru, varat norādīt tā materiāla opcijas. Varat pielāgot kalendāra izmēru un virsmas materiālu. Varat arī izvēlēties kalendāra veidu: ikmēneša kalendārā nedēļas dienas tiek attēlotas atkarībā no kalendārā gada, savukārt mūžīgais kalendārs nav piesaistīts konkrētam gadam vai nedēļas dienai un to var izmantot jebkurā laikā.

Kalendāra konfigurācijas logs

Kalendāra un galda kalendāra gadījumā varat izvēlēties arī vēlamo kalendāra dizainu. Vēlāk varēsiet pielāgot tā krāsas un fontus. Ir arī iespēja noņemt kalendāra tabulu, atzīmējot izvēles rūtiņu Bez kalendāra tabulas. Kad esat pielāgojis kalendāru pēc savām vēlmēm, noklikšķiniet uz Dizains, lai turpinātu.

Dizaina režīmi

Tāpat kā foto grāmatu gadījumā, arī izvietojot attēlus kalendāra lapās, varat izvēlēties vienu no trim dažādiem dizaina režīmiem:

Kalendāra dizaina režīmi

Vienas minūtes kalendārs ir ātrs un automatizēts veids, kā izveidot kalendāru. Iepriekš izvēloties vēlamos attēlus un norādot parametrus un dizaina līniju, tiešsaistes dizainers izveidos kalendāru jūsu vietā. Kad tas ir izveidots, varat to modificēt pēc saviem ieskatiem. Varat mainīt izkārtojumu, dizaina līniju un pievienot, mainīt vai dzēst attēlus, tekstu un objektus.

Automātiskais izkārtojums ļauj jums veidot kalendāru lapu pa lapai. Tiešsaistes dizainers atver tukšas lapas, kurās ir tikai kalendārs. Lai sāktu projektēšanu, kreisajā slejā projektam jāpievieno attēli. Kad attēli ir pievienoti, varat atlasīt vairākus attēlus un, izmantojot apakšā esošo pogu Insert Image (Ievietot attēlu), tos izvietot kalendārā, izmantojot piedāvātos izkārtojumus. Ja vēlaties, varat izvēlēties dažādus izkārtojumus no labās kolonnas. Visus kalendārā izvietotos objektus var modificēt un pievienot tekstu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, modificējot objektus vai pievienojot tekstu, tiks atspējota automātiskā izkārtojuma funkcija, lai jūs varētu brīvi izvietot objektus pēc saviem ieskatiem. Varat arī vilkt fotoattēlus tieši uz lapām. Ja attēlu velkat uz lapas, tas tiks tur novietots, un tam vajadzētu būt pareizi novietotam. Turklāt tiks parādīta opcija Kā fons, kas ļaus iestatīt attēlu kā fonu.

PDF augšupielāde ļauj augšupielādēt iepriekš izstrādātu kalendāru, kas izveidots ar ārēju programmatūru. Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet Profesionāļu zonu.

Sīkāku skaidrojumu par dažādajiem dizaina režīmiem skatiet atbilstošajā rakstā.

Kalendārs

Pēc dizaina režīma izvēles pirms tiešsaistes dizainera atvēršanas tiek parādīts kalendāra pielāgošanas logs.

Kalendāra pielāgošanas logs

Kreisajā pusē redzams kalendāra priekšskatījums ar pēc noklusējuma izvēlētu pirmo mēnesi. Ja vēlaties, varat izvēlēties citu mēnesi loga apakšā esošajā lodziņā Preview month. Labajā slejā atradīsiet konfigurēšanas rīkus, kas sadalīti divās cilnēs: Izskats un Svētki.

Izskats

Cilnē Izskats ir pieejamas vairākas iespējas, lai pielāgotu kalendāra izskatu. Kolonnas augšpusē ir kalendāra satura izvēles:

  • Lauks Gads ļauj izvēlēties kalendāro gadu, kas nosaka katra mēneša dienu sakārtošanu.
  • Lauks Sākuma mēnesis ļauj izvēlēties 12 mēnešu kalendāra sākuma mēnesi. Tas nodrošina elastību, veidojot un noformējot kalendāru. Piemēram, ja izvēlaties kalendāra sākumu 2024. gada maijā, jūsu kalendāra pēdējais mēnesis būs 2025. gada aprīlis.
  • Aktivizējot lodziņu Nedēļu numuri, kalendārā tiks parādīts nedēļas numurs gadā.
  • Lauks Kalendāra valoda ļauj izvēlēties kalendāra valodu.
  • Lauks Lielums ļauj mainīt kalendāra un visa tā satura lielumu.

Izskata cilne labajā izvēlnē ar kalendāra opcijām

Pēc noklusējuma tiek parādīta krāsu palete ar iepriekš izvēlēto kalendāra dizainu. Varat izvēlēties kādu no piedāvātajiem priekšnoteikumiem vai pielāgot katru kalendāra krāsu un fontu, izvēloties vēlamo opciju no tālāk redzamajiem laukiem.

Krāsu kalendāra priekšnoteikumi

Sadaļā Teksta krāsas atradīsiet lodziņus, kuros varat izvēlēties konkrētas teksta krāsas svētdienām, svētku dienām, pašu notikumiem, mēnesim un gadam, kā arī noklusējuma (pārējam tekstam). Noklikšķinot uz jebkura no šiem lodziņiem, tiek atvērta krāsu izvēlne, kurā var izvēlēties kādu no dažādām krāsām. Turklāt varat izvēlēties konkrētu krāsu, noklikšķinot uz pogas Krāsu atlasītājs, kas atver logu, kurā var ievadīt vēlamās krāsas HEX vērtību.
Sadaļā Fonts (Fonti) varat izvēlēties dažādus kalendāra, svētku un mēneša fontus. Sadaļā Kalendāra fons varat izvēlēties kalendāra fona krāsu un pielāgot tā necaurredzamību.

Svētki

Noklikšķiniet uz cilnes Svētki augšpusē, lai parādītu tās opcijas. Piedāvātajos lodziņos varat izvēlēties valsti un reģionu. Pēc izvēles tiks parādītas izvēlētās vietas svētku dienas un automātiski pievienotas kalendāram. Ja vēlaties dzēst kādu no šīm brīvdienām, noklikšķiniet uz pogas ar trim punktiem blakus brīvdienai un izvēlieties dzēst. Ja nevēlaties, lai kalendārā tiktu rādītas svētku dienas vai jūsu pašu notikumi, noņemiet izvēles rūtiņu Rādīt svētku dienas un savus notikumus.

Kalendāra pielāgošanas loga cilne Svētki

Papildus brīvdienām varat pievienot arī savus notikumus vai svarīgus datumus, piemēram, dzimšanas dienas. Noklikšķiniet uz pogas Pievienot jaunu, lai atvērtu logu, kurā varat izvēlēties datumu un ievadīt notikuma nosaukumu.

Logs Pievienot savu notikumu

Kad esat pabeidzis kalendāra konfigurēšanu, noklikšķiniet uz Labi.

Kalendārs tiešsaistes dizainera ekrānā

Kalendāri ir strukturēti ar titullapu, kurai seko viena lapa katram mēnesim. Atkarībā no izvēlētā dizaina režīma kalendārā jau var būt izvietoti attēli, kurus kopā ar citiem objektiem var mainīt jebkurā laikā. Katrā lapā var pievienot, mainīt vai dzēst tekstu, klipartus, aizpildāmos laukumus, fonus un papildu attēlus.
No šejienes var mainīt arī pašu kalendāru. Noklikšķinot uz pogas Kalendārs labajā slejā, tiks atvērti kalendāra konfigurēšanas rīki. Ņemiet vērā, ka kalendāra poga ir redzama mēneša lapās un nebūs redzama vāka lapā, jo tur nav kalendāra.

Kalendāra pielāgošanas opcijas dizainera sadaļā

Šeit varat pievienot brīvdienas un konfigurēt kalendāra izskatu. Veiktās izmaiņas attieksies uz lapu/mēnesi, kas atvērta tiešsaistes dizainera ekrānā. Piemēram, katram mēnesim varat izvēlēties citu krāsu. Lai izmaiņas piemērotu visiem mēnešiem, noklikšķiniet uz pogas Visām lapām augšpusē.

Ģimenes kalendārs

Ģimenes kalendārs piedāvā ērtības, jo katram ģimenes loceklim ir atsevišķa sleja, kurā viņš var pievienot savus datumus un notikumus. Kalendāra izkārtojums ir unikāls un pielāgojas pievienoto ģimenes locekļu skaitam.

Ģimenes kalendāra pielāgošanas logs

Kalendāra konfigurēšanas logā blakus cilnēm Izskats un Svētki atradīsiet cilni Ģimenes locekļi. Lai pievienotu ģimenes locekli, vienkārši noklikšķiniet uz pogas Pievienot jaunu. Parādīsies logs, kurā var ievadīt personas vārdu.

Ģimenes locekļa pievienošanas logs

Kad esat ievadījis vārdu, noklikšķiniet uz Pievienot, un kalendāram tiks pievienota sleja ar personas vārdu. Ja vēlaties mainīt vai dzēst kādu ģimenes locekli, noklikšķiniet uz trīs punktiņiem, kas parādās blakus viņa vārdam.

Ģimenes locekļu cilne ar pievienotiem locekļiem

Pievienojot svētkus ģimenes kalendāram, jums ir iespēja tos piešķirt konkrētam ģimenes loceklim. Cilnē Svētki noklikšķiniet uz Pievienot jaunu, lai atvērtu logu, kurā varat izvēlēties datumu, ievadīt notikuma nosaukumu un izvēlēties atbilstošo ģimenes locekli. Pēc informācijas aizpildīšanas noklikšķiniet uz Pievienot, lai pievienotu svētkus kalendāram.

Logs Pievienot savu notikumu, iekļaujot ģimenes locekli