Rāmju un masku lietošana

Rāmju un masku piemērošana

Attēliem un aizpildāmajiem laukiem varat pievienot rāmjus un maskas. Rāmji ļauj mainīt attēla formu vai aizpildīt lodziņu un pievienot dekoratīvus elementus. Tas ļauj izcelt noteiktus elementus uz fona. Maskas ļauj izpludināt attēla vai aizpildījuma rūtiņas malas, lai radītu vienmērīgas pārejas un mākslinieciskus efektus.

Rāmji

Lai attēlam vai aizpildījuma lodziņam pievienotu rāmi, atlasiet to un noklikšķiniet uz pogas Rāmis labajā izvēlnē. Labajā slejā parādīsies vairākas rāmju opcijas. Noklikšķiniet uz vienas no tām, lai to piemērotu izvēlētajam elementam. Atkarībā no izvēlētā rāmja izvēlnes augšdaļā Frame (Rāmis) tiks parādītas dažādas pielāgošanas opcijas. Varat atrast rīkus, lai mainītu rāmja necaurspīdīgumu, tā krāsu, līnijas biezumu, rādiusu vai izlīdzināšanu.

Attēli ar piemērotiem rāmjiem un parādītiem rāmju rīkiem

Maskas

Rāmju izvēlnē Rāmji ritiniet uz leju līdz kolonnas apakšai, lai atrastu masku opcijas. Noklikšķiniet uz maskas, lai to piemērotu attēlam vai aizpildījuma rūtiņai. Atkarībā no izvēlētās maskas, iespējams, varēsiet kontrolēt spalvu, palielinot vai samazinot to pēc vajadzības.

Attēls ar piemērotu masku un parādītiem masku rīkiem

Lai noņemtu rāmi vai masku, noklikšķiniet uz pogas Noņemt rāmi labajā kolonnā, kas saistīta ar atlasīto attēlu vai aizpildījuma lauku.