Rāmju un masku lietošana

Rāmju un masku lietošana

Attēliem un aizpildāmajiem laukiem var pievienot rāmjus un maskas. Rāmīši ļauj mainīt attēla rūtiņas formu un dekorēt to, kas ir ļoti noderīgi, lai izceltu elementus uz fona. Maskas ļauj izpludināt attēla rūtiņas malas, ko var izmantot, piemēram, pāreju veidošanai.

Rāmji

Lai attēla vai aizpildījuma rūtiņai pievienotu rāmi, atlasiet to un noklikšķiniet uz pogas Rāmis labajā izvēlnē. Labajā slejā parādīsies vairākas rāmju opcijas. Noklikšķiniet uz vienas no tām, lai to piemērotu izvēlētajam elementam. Atkarībā no izvēlētā rāmja izvēlnes augšdaļā Frame (Rāmis) tiks parādītas dažādas pielāgošanas opcijas. Varat atrast rīkus, lai mainītu rāmja necaurspīdīgumu, tā krāsu, līnijas biezumu, rādiusu vai izlīdzināšanu.

Image with a frame applied and frame tools displayed

Maskas

Rāmju izvēlnē Rāmji ritiniet uz leju līdz kolonnas apakšai, lai atrastu masku opcijas. Noklikšķiniet uz kādas no tām, lai to piemērotu attēlam vai aizpildījuma laukam. Tāpat kā ar rāmjiem, atkarībā no izvēlētās maskas būs iespējams kontrolēt spalvu, palielinot vai samazinot to pēc vajadzības.

Image with a mask applied and mask tools displayed

Rāmīša vai maskas piemērošana vairākiem elementiem

Kad attēlam vai aizpildījuma lodziņam ir pielāgots rāmis vai maska, to ir iespējams piemērot vairākiem elementiem vienlaicīgi, izmantojot iestatītos parametrus. Atlasiet attēlu vai aizpildījuma lauku, kurā ir rāmis vai maska, ko vēlaties piemērot pārējiem elementiem. Rāmīša izvēlnes augšdaļā redzēsiet pogu To all (Visiem). Noklikšķinot uz tās, varat izvēlēties Piemērot rāmi un masku visiem pašreizējās lapas objektiem vai visiem projekta objektiem. Noklikšķinot uz vienas no šīm opcijām, rāmis vai maska tiks piemērota visiem izvēlētās opcijas attēliem un aizpildījuma laukiem.

To all button shown from right column

Šī funkcija ir pieejama arī, noklikšķinot ar peles labo pogu uz attēla vai aizpildījuma rūtiņas, kurā ir piemērojamais rāmis vai maska. Atvērsies izvēlne ar vairākām pogām, jāizvēlas Assign property to all objects on this page or in this project ( Piešķirt īpašību visiem objektiem šajā lapā vai šajā projektā ) un jānoklikšķina uz Frame (Rāmis).

Image context menu

Noklikšķinot uz Remove frame (Noņemt rāmi) (Noņemt rāmi) šajā izvēlnē ar peles labo pogu vai izvēlnē Frame (Rāmis) labajā slejā, no izvēlētā attēla vai aizpildījuma rūtiņas tiks noņemts uzliktais rāmis vai maska.