Pievienot ēnas

Pievienot ēnas

Attēliem, klipartiem, aizpildāmajiem laukiem un tekstam ir iespējams pievienot ēnu. Lai to izdarītu, atlasiet objektu un noklikšķiniet uz pogas Ēna, kas parādās labajā izvēlnē. Parādīsies sleja ar dažādiem rīkiem ēnas pielāgošanai. Varat arī izvēlēties kādu no iepriekš iestatītajām ēnu iespējām.

Attēls ar piemērotu ēnu un parādītiem ēnu rīkiem

Noklikšķinot uz krāsu rūtiņas, tiks atvērta krāsu izvēlne, kurā varat izvēlēties krāsu no attēlotajām, izmantot pipetes rīku vai noklikšķināt uz Krāsu izvēle, lai izvēlētos konkrētu krāsu. Ēnas necaurspīdīgumu var mainīt, mainot vērtības lodziņā Necaurspīdīgums. Ēnas leņķi un attālumu var pielāgot attiecīgajos laukos. Pielāgojot lauka Blur vērtību, var mainīt ēnai piemērotā izplūšanas efekta intensitāti. Palielinot izplūšanas vērtību, ēna būs izplūdušāka, savukārt, samazinot to, ēna būs skaidrāka.
Papildus parastas ēnas radīšanai varat atklāt radošu iespēju pasauli, izmantojot šos rīkus objektu pārveidošanai. Piemēram, jums ir iespēja piešķirt kliparta fonam krāsas nokrāsu, pielāgojot ēnas krāsu un ieviešot augstu izplūšanas pakāpi. Tāpat objektam varat piemērot valdzinošu mirdzuma efektu, uzlabojot tā vizuālo ietekmi.

Attēlam un kliparkartam piemērota ēna ar krāsu

Aktivizējot opciju Knockout, redzama kļūs tikai ēna, bet atlasītais objekts paliks neredzams. To var izmantot kā rīku, lai skaidri redzētu, kā ēna izskatās bez objekta. To var izmantot arī, lai radītu radošas formas ar caurspīdīgumu vai lai radītu tekstu ar caurspīdīgumu.

Ēna ar aktivizētu nokautu

Lai izvēlētajam elementam deaktivizētu ēnu, ir nepieciešams atcelt izvēles rūtiņas Aaktivizēt ēnu labās izvēlnes augšpusē. tāpat kā Filtri un Rāmji, ir iespējams piemērot konfigurēto ēnu visiem lapas vai projekta objektiem, noklikšķinot uz pogas Piemērot visiem augšpusē.