Piemērot filtrus

Piemērot filtrus

Izmantojot filtrus, ir iespējams veikt krāsu pielāgojumus fotoattēliem un objektiem fotoattēlā. Šādā veidā ir iespējams veikt dažas pēdējās korekcijas objektu kontrastam, krāsai un piesātinājumam, kad tie jau ir ievietoti, neatstājot Saal Digital programmatūru.

Lai objektam piemērotu filtrus, tas ir jāizvēlas un jānoklikšķina uz pogas Filtri, kas parādās labajā pusē un atver izvēlni ar dažādiem rīkiem.

Mainot Brightness (Spilgtums) vērtību, ir iespējams palielināt spilgtumu līdz 100, kas ir maksimālais baltais punkts, vai samazināt to līdz -100, kas ir maksimālais melnais punkts. To var ne tikai piemērot attēliem, bet arī ļoti noderīgi izmantot, piemēram, lai melnu klipraktu pārvērstu baltā, palielinot tā spilgtumu līdz maksimālajam, un otrādi - lai baltu klipraktu pārvērstu melnā, samazinot spilgtumu.

Filter applied to clipart, brightness increased

Mainot kontrasta vērtību, tiks palielināts vai samazināts objekta kontrasts, sākot no 0, ar minimālo vērtību -200 un maksimālo vērtību 500. Mainot piesātinājuma vērtību, tiks mainīta krāsas intensitāte. Samazinot vērtību līdz 0, attēls vai objekts kļūs melnbalts. Piesātinājumu var palielināt līdz 300.

Filters applied to image

Izmainot vērtību Hue, mainās attēla tonis. Tas ļauj nedaudz koriģēt attēla toni, ja nepieciešams, vai radīt māksliniecisku toni fotogrāfijā. Ar lodziņu Krāsa tiek izvēlēta krāsa, lai tonētu atlasīto objektu. Krāsas intensitāti var regulēt, mainot vērtības lodziņā Colourization (Necaurspīdīgums ). Mainot laukus Hue (Krāsa) un Colourization (Krāsojums), var mainīt klipraksta un tekstūras aizpildījuma lodziņu nokrāsu, lai panāktu krāsu harmoniju fotoizstrādājuma dizainā.

Colourization filter applied to clipart

Pēc noklusējuma zem rīkiem tiek parādītas dažas filtra veidnes opcijas. Noklikšķinot uz tām, tās automātiski tiks piemērotas izvēlētajam objektam. Ja augšējā izvēlnē noklikšķināsiet uz pogas Random (Izlases veidā), visi parametri tiks atlasīti izlases veidā. Tas ir ļoti noderīgi, lai iegūtu radošu rezultātu vai iedvesmotu rediģēšanai. Abos gadījumos ir iespējams veikt izmaiņas automātiski pielāgotajos parametros. Nospiežot pogu Atiestatīt, objektā tiek atgrieztas sākotnējās vērtības.

Tāpat kā kadru, masku un ēnu gadījumā, pēc iestatīšanas filtrus var piemērot vairākiem objektiem vienlaicīgi. Tos var piemērot visiem pašreizējās lapas objektiem vai visiem projekta elementiem, nospiežot pogu Visiem.