Kalendārs

Ir pieejami vairāku veidu kalendāri, un visus tos var personalizēt. Jūs varat izvēlēties kalendāra dizainu, pievienot svētkus un svarīgus datumus un, protams, izvēlēties attēlus, lai radītu unikālu produktu.

Produkta pielāgošana

Tāpat kā citu fotoproduktu gadījumā, izvēloties kalendāru produktu atlases logā, varat izvēlēties izmēru un virsmas materiālu. Varat arī izvēlēties kalendāra veidu. Mēneša kalendārā nedēļas dienas tiek attēlotas atbilstoši kalendārajam gadam. Mūžīgajā kalendārā nav norādes uz nedēļas dienām vai gadu, un to var izmantot jebkurā laikā.

Calendar configuration window

Kalendāra un galda kalendāra gadījumā ir iespējams izvēlēties kalendāra dizainu. Dizainu un tā krāsas un stilu var mainīt vēlāk. Ir arī iespējams noņemt kalendāra tabulu, atzīmējot izvēles rūtiņu Bez kalendāra tabulas. Kad kalendārs ir pielāgots, noklikšķiniet uz Dizains.

Dizaina režīmi

Tāpat kā fotogrāmatās, arī šeit, izvietojot attēlus kalendāra lapās, ir iespējams izvēlēties vienu no trim dažādiem dizaina režīmiem:

Calendar design modes

Vienas minūtes kalendārs izveido kalendāru automātiski un ātri. Šajā režīmā jūs iepriekš izvēlaties kalendārā iekļaujamos attēlus. Programmatūra automātiski noformēs un izvietos attēlus lapās, pamatojoties uz izvēlēto dizaina līniju un ņemot vērā kalendāram izvēlētos parametrus. Izveidotais kalendārs tiks atvērts konstruktorā. Jūs varēsiet mainīt visus tajā ietvertos elementus, mainot izkārtojumu un dizaina līniju, kā arī pievienojot un dzēšot attēlus, tekstu un objektus.

Ērts dizainers ļauj veidot kalendāru pa lapām. Šajā režīmā dizainers atver lapas bez attēliem, tikai kalendāru. Velkot attēlus uz lapām, programmatūra ieteiks, kur tos izvietot, ņemot vērā visus jau izvietotos elementus. Tāpat kā citos režīmos, varat mainīt, pievienot un noņemt tik daudz attēlu un objektu, cik vēlaties. Varat arī pievienot tekstu un izvēlēties dažādus izkārtojumus un dizaina līnijas no labās puses izvēlnes.

Tukšs veidni jums būs nepieciešams no nulles noformēt kalendāra lapu pa lapai. Tāpat kā Comfort dizainera gadījumā, kad kalendārs ir konfigurēts, izstrādājums tiks atvērts dizainerā, kurā būs tikai kalendārs. Programma nesniegs nekādus ieteikumus, kad pievienosiet lapaspusēm attēlus un objektus.

Sīkāku skaidrojumu par dažādiem dizaina režīmiem skatiet rakstāDizaina režīmi.

Kalendārs

Pēc dizaina režīma izvēles tieši pirms dizainera atvēršanas tiek parādīts kalendāra pielāgošanas logs.

Calendar customisation window

Kreisajā pusē redzēsiet kalendāra priekšskatījumu, kurā pēc noklusējuma ir atlasīts pirmais mēnesis. Ir iespējams attēlot citu mēnesi, izvēloties citu mēnesi apakšā esošajā lodziņā Preview month (Mēneša priekšskatījums). Labajā slejā ir konfigurēšanas rīki, kas sadalīti divās cilnēs Izskats un Svētki.

Izskats

Kolonnas augšpusē ir kalendāra satura opcijas.

  • Lauks Gads ļauj izvēlēties kalendāro gadu, pēc kura tiek sakārtotas katra mēneša dienas.
  • Lauks Sākuma mēnesis ļauj izvēlēties mēnesi, kurā sākas kalendārs, kas sastāv no 12 mēnešiem. Piemēram, ja izvēlaties kalendāra sākumu 2024. gada maijā, kalendāra pēdējais mēnesis būs 2025. gada aprīlis. Tas ļauj jums izveidot un noformēt kalendāru, kad vien vēlaties.
  • Aktivizējot lodziņu Nedēļu numuri, kalendārā tiks parādīts gada nedēļas numurs.
  • Lauks Kalendāra valoda ļauj izvēlēties kalendāra valodu.
  • Lauks Lielums ļauj mainīt kalendāra un visa tā satura lielumu.

Appearance tab in right menu with calendar options

Pēc noklusējuma tiek parādīta krāsu palete ar iepriekš izvēlēto kalendāra dizainu. Ir iespējams izvēlēties citu kalendāra dizainu, paplašinot lauku Kalendāra dizains. Šajā izvēlnē papildus dažādām kalendāra dizaina iespējām tiek piedāvāti arī krāsu motīvi katram no tiem, kurus var izvēlēties.

Calendar design line selection

Zemāk ir pieejami visi nepieciešamie rīki, lai pielāgotu katru kalendāra krāsu un fontu.

Calendar design appearance options

Zem virsraksta Teksta krāsa ir lodziņi, kuros var izvēlēties teksta krāsas svētdienām, svētku dienām, pašu pievienot ajiem notikumiem, mēnesim un gadam, kā arī noklusējuma krāsu pārējam tekstam. Noklikšķinot uz jebkura no šiem lodziņiem, tiek atvērta izvēlne ar krāsu izvēli. Lai izvēlētos konkrētu krāsu, noklikšķiniet uz pogas Krāsu izvēle. Tas atver rīku, kas ļauj izvēlēties konkrētu krāsu, ierakstīt tās kodu vai HSB vai RGB vērtību.

Sadaļā Fonts (Fonti) ir iespējams izvēlēties kalendāra fontu, vēl vienu fontu brīvdienām un vēl vienu fontu mēnesim. Sadaļā Kalendāra fons var izvēlēties tā krāsu un mainīt tā necaurspīdīgumu.

Svētki

Noklikšķiniet uz cilnes Svētki augšpusē, lai parādītu tās opcijas. Attiecīgajos lodziņos var izvēlēties valsti un reģionu, un tiks parādītas izvēlētās vietas valsts svētku dienas. Šie datumi tiks pievienoti jūsu kalendāram. Lai tos dzēstu, noklikšķiniet uz pogas ar trim punktiem labajā pusē un izvēlieties dzēst. Kalendārā netiks parādīts neviens notikums, ja nebūs atzīmēta izvēles rūtiņa Rādīt svētku dienas un savus notikumus.

Holidays tab in calendar customisation window

Ir iespējams pievienot savus notikumus vai svarīgus datumus, piemēram, dzimšanas dienas, noklikšķinot uz pogas Pievienot jaunu. Atvērsies logs, kurā var izvēlēties datumu un ievadīt notikuma nosaukumu.

Add own event window

Kad kalendārs ir konfigurēts, noklikšķiniet uz Tālāk.

Dizainera kalendārs

Kalendāri sākas ar vāku, kam seko viena lapa katram mēnesim. Attēli tiek pievienoti atkarībā no izvēlētā dizainera režīma, un tos var mainīt jebkurā laikā, tāpat kā pārējos objektus.

Kalendāru var mainīt arī dizainera režīmā. Noklikšķinot uz pogas Kalendārs labajā slejā, tiks atvērti kalendāra konfigurēšanas rīki. Ņemiet vērā, ka kalendāra poga ir redzama mēneša lapās un nebūs redzama vāka lapā, jo tur kalendāra nav.

Calendar customisation options in the designer

No šejienes varat pievienot brīvdienas un konfigurēt kalendāra izskatu. Veiktās izmaiņas attieksies uz dizainerā atvērto lapu/mēnesi. Piemēram, katram mēnesim varat izvēlēties citu krāsu. Lai izmaiņas piemērotu visiem mēnešiem, noklikšķiniet uz pogas Visām lapām augšpusē.

Ģimenes kalendārs

Ģimenes kalendārs ļauj izveidot atsevišķu sleju katram ģimenes loceklim, lai katrs varētu pievienot savus datumus un notikumus. Kalendāra izkārtojums ir unikāls, un tā izmērs atšķiras atkarībā no tā, cik ģimenes locekļu ir pievienoti.

Family Calendar customisation window

Kalendāra konfigurēšanas logā papildus cilnēm Izskats un Svētki redzēsiet arī cilni Ģimenes locekļi. Lai pievienotu personu, noklikšķiniet uz pogas Pievienot jaunu. Atveras logs, kurā varat ierakstīt personas vārdu.

Add family member window

Kad vārds ir uzrakstīts, noklikšķiniet uz Pievienot, un kalendāram tiks pievienota sleja ar personas vārdu. Lai mainītu vai dzēstu vārdu, noklikšķiniet uz pogas ar trim punktiem, kas parādās pa labi no pievienotā dalībnieka.

Family members tab displayed with members added

Pievienojot svētkus ģimenes kalendāram, ir iespējams tos pievienot pievienot pievienotajam loceklim. Cilnē Svētki, noklikšķinot uz Pievienot jaunu, tiks atvērts logs, kurā var izvēlēties datumu, pievienot notikuma nosaukumu un izvēlēties ģimenes locekli, kuram tas atbilst. Kad viss ir pabeigts, noklikšķiniet uz Pievienot, lai to pievienotu kalendāram.

Add own event window including family member

 

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties:

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties: