Izkārtojumi

Izkārtojumi

Izkārtojumi ir iepriekš izstrādātas veidnes, kas nodrošina ērtu veidu, kā ērti sakārtot attēlus un tekstu jūsu fotoizstrādājumā. Šīs veidnes ir izveidotas, lai vienkāršotu projektēšanas procesu. Izkārtojumu veidnes var pielāgot un personalizēt atbilstoši individuālajām vēlmēm. Atkarībā no izvēlētās dizaina tēmas maketos var būt iekļauti foni un klipari. Lai piekļūtu izvēlnei Layouts (Izkārtojumi), kurā ir pieejami dažādi konfigurēšanas rīki, vienkārši dodieties labajā izvēlnē.

Izkārtojumu izvēlne labajā slejā

Dizaina līnijas

Izvēlnē Layout (Izkārtojums) ir pieejami dažādi izkārtojumi atkarībā no lapā jau ievietoto attēlu skaita. Noklikšķinot uz Design Line (Dizaina līnija ), tiks atvērta izvēlne ar dažādiem dizaina ieteikumiem, no kuriem varat izvēlēties. Lai filtrētu ieteikumus pēc kategorijas, atveriet izvēlni augšējā kreisajā stūrī. Kad būsiet izvēlējies dizaina līniju, jums tiks piedāvāti dažādi ieteikumi, kuros izmantoti dažādi dizaina elementi. Jums ir iespēja jebkurā laikā mainīt motīvu.

Dizaina līniju opcijas

Izkārtojumu izmantošana

Ritinot lejup pa labo izvēlni, jūs redzēsiet vairāk izkārtojumu ar vairākiem attēliem. Izkārtojumus varat arī filtrēt pēc attēlu skaita, atverot izvēlni Attēli uz lapu. Kad šajā izvēlnē ir izvēlēts izkārtojums, tas tiks ievietots fotoizstrādājumā ar tukšiem attēlu laukiem. Lai pievienotu attēlu, ir nepieciešams vilkt attēlus no kreisās izvēlnes vai noklikšķināt uz attēlu kastes un nospiest pogu Atlasīt fotoattēlu.

Izkārtojums, kas tiek izmantots ar atlasītu attēlu lodziņu

Lapā jau ievietotās fotogrāfijas automātiski pielāgosies izkārtojumam.

Ņemiet vērā, ka pēc noklusējuma pirmās izkārtojuma iespējas, kas parādītas labajā slejā, ir izkārtojumi ar jau ievietoto fotoattēlu skaitu, ja opcija Attēls uz lapu ir mainīga. Tas nozīmē, ka piemērā, kurā fotoizstrādājumā ir trīs attēli, labajā izvēlnē pirmie tiks parādīti izkārtojumi ar trim attēliem. Izkārtojumus ir iespējams filtrēt pēc attēlu skaita, atverot lauku Image per page (Attēls uz lapu) un izvēloties attēlu skaitu.

Pēc izvietošanas izkārtojumus var horizontāli atspoguļot, noklikšķinot uz pogas Mirror layout (Atspoguļot izkārtojumu), kas atrodas izvēlnes Layouts (Izkārtojumi) augšdaļā.

Izmantotie izkārtojumi un citas iespējas parādītas labajā slejā

Izkārtojumi ar tekstu

Lai redzētu teksta izkārtojuma opcijas, vispirms fotoizstrādājumam jāpievieno teksts. Noklikšķiniet uz Pievienot tekstu, lai fotoizstrādājumam pievienotu teksta lauku. Kad teksts ir pievienots, izvelciet labās kolonnas izvēlni Layout (Izkārtojums). Parādītajās izkārtojuma opcijās būs iekļauts teksta lauks.

Izkārtojumi ar teksta iespējām labajā slejā

Ja, vēlreiz noklikšķinot uz Pievienot tekstu, tiek pievienots otrs teksts, parādītajās izkārtojuma opcijās būs divi dažādi teksta lauki.

Izkārtojumi ar diviem teksta laukiem

Noklikšķinot uz vienas no iespējām, fotoizstrādājumam pievienotajā izkārtojumā tiks iekļauti tukšie teksta lauki. Tajos var rakstīt, divreiz noklikšķinot uz teksta rūtiņas vai izvēloties rūtiņu un atverot Teksta redaktors. Šajā izvēlnē ir iespējams arī mainīt teksta stilu. Tekstu var arī pielāgot, izvēloties teksta lodziņu un atverot izvēlni Teksta lodziņš labajā pusē. Plašāku informāciju skatiet rakstā Teksts.

Pielāgots teksts izkārtojumā

Iecienītākie izkārtojumi

Zem katra izkārtojuma ir sirds ikona. Noklikšķiniet uz tās, lai saglabātu izkārtojumu kā iecienītāko. Tātad, ja izkārtojumus filtrējat pēc attēlu skaita, iecienītākie izkārtojumi parādīsies kolonnas augšpusē, ja attēlu skaits, kas atlasīts lodziņā Attēli lapā, sakrīt ar attēlu skaitu iecienītajos izkārtojumos. Piemēram, lodziņā Attēli uz lappusi izvēloties divus, vispirms tiks parādīti izkārtojumi ar atzīmētu sirsniņu, kuros ir divi attēlu lodziņi.

Iecienītākie izkārtojumi, kas atlasīti ar sirds ikonu

Ja laukā Image per page (Attēls lappusē) ir mainīga vērtība, iecienītākie izkārtojumi tiks parādīti izkārtojumu izvēlnes Layout (Izkārtojums) augšpusē, ja fotoizstrādājumam jau pievienoto attēlu skaits sakrīt ar iecienītākajos izkārtojumos esošo attēlu skaitu. Piemēram, ja noklikšķināsiet uz izkārtojuma ar diviem attēlu laukiem sirsniņas, šis veidniņš būs pirmais, kas parādīsies izkārtojuma izvēlnē, kad fotoizstrādājumam būs pievienoti divi attēli.

Vēlreiz noklikšķiniet uz sirds ikonas, lai izņemtu maketu no izlases.

Izmantotais iecienītākais izkārtojums

Mainīt izkārtojumus

Izvēloties maketu no labās puses izvēlnes, izvēlētā maketa objekti tiek ievietoti fotoizstrādājumā. Pēc ievietošanas fotoizstrādājumā šos objektus var pārvietot un konfigurēt pēc jūsu vēlmēm. Piemēram, varat dzēst kliprakstu, kas novietots, izvēloties izkārtojumu, lai klipraksta izvēlnē izvēlētos citu kliprakstu. Attēlam var arī pievienot rāmi vai pat pievienot vairāk objektu, piemēram, aizpildījuma rūtiņu, kas kalpo kā vienas lapas fons.

Izveidojiet un saglabājiet savu izkārtojumu

Papildus piedāvātajiem izkārtojumiem varat izveidot un saglabāt savus izkārtojumus. Tas ļauj, piemēram, saglabāt izkārtojumā veiktās izmaiņas, izveidojot savas versijas. Kad visi fotoizstrādājuma objekti ir izvietoti atbilstoši prasībām, atveriet izvēlni Layout (Izkārtojums) un noklikšķiniet uz pogas Save Layout (Saglabāt izkārtojumu). Tādējādi tiks atvērta izvēlne ar saglabājamā jaunā maketa eksportēšanas iestatījumiem un fotoizstrādājumā izvietoto objektu, kas veidos jauno veidni, priekšskatījumu.

Izkārtojuma eksporta iestatījumu logs

Laukā Category (Kategorija) ir pieejamas dažādas jau izveidotās kategorijas, lai izvēlētos, kur saglabāt veidni. Jaunu kategoriju var izveidot, noklikšķinot uz ikonas +. Atvērsies izvēlne, kurā var ievadīt jaunās kategorijas nosaukumu. Laukā Tēma varat izvēlēties kādu no izveidotajām dizaina līnijām, lai tajā saglabātu jauno maketu. Tāpat kā kategoriju, arī jaunu dizaina līniju var izveidot, noklikšķinot uz ikonas +. Ir arī vairākas veidnes īpašības, kuras var ieslēgt vai izslēgt, atzīmējot atbilstošo lodziņu, piemēram, ieslēgt sadaļas sākumu, pievienot rāmi un maskas, aizpildījuma lodziņus, klipartus, teksta lodziņus, teksta saturu un iespēju aizstāt fonu. Kad esat konfigurējis visas opcijas, nospiediet Saglabāt.

Izmantotais saglabātais izkārtojums

Jaunais saglabātais izkārtojums tiks parādīts kolonnā Layouts (Izkārtojumi) izvēlētajā dizaina līnijā. Ja esat izveidojis jaunu kategoriju vai tematu, tas tiks parādīts dizaina līnijas izvēlnē.

Saglabātā tēma pieejama dizaina līnijas izvēlnē

Lai rediģētu saglabāto izkārtojumu, noklikšķiniet uz atslēgas ikonas zem tā izvēlnē Layouts (Izkārtojumi). To var dzēst, noklikšķinot uz atkritumu urnas ikonas. Noklikšķinot uz pogas Design Manager (Dizaina pārvaldnieks), kas atrodas slejas Layouts (Izkārtojumi) augšdaļā, varat pārvaldīt izveidotos izkārtojumus un līnijas. Šajā logā tos var dzēst, importēt un eksportēt.

Dizaina pārvaldnieka logs

Šie jaunie izkārtojumi tiek saglabāti programmā, un tos var izmantot ikreiz, kad tiek veidots raksts ar tādām pašām īpašībām. Piemēram, ja saglabātais izkārtojums atbilst 28x28 fotogrāmatai, saglabātais izkārtojums būs pieejams ikreiz, kad izveidosiet šāda izmēra fotogrāmatu.

 

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties:

Jūsu valodas iestatījumi neatbilst šīs vietnes valodai. Lūdzu, izvēlieties: