Dizainera saskarne

Dizainera saskarne

Kad izstrādājums ir izvēlēts projektēšanai un projektētājs ir atvērts, ir pieejami vairāki rīki, kas izkārtoti šādi.

Saal Digital dizainera saskarne

Augšējā izvēlne

Augšējā izvēlnē ir šādi rīki.

Dizainera augšējā izvēlne

 • Poga Saglabāt saglabā projektējamo izstrādājumu. Ja esat pieteicies, varat izvēlēties saglabāt lokāli vai tiešsaistē.
 • Poga Projekti atver mapi Projekti, kurā ir visi saglabātie projekti. Ja esat pieteicies, tiks parādīti gan lokāli saglabātie projekti, gan tiešsaistē saglabātie projekti.
 • Poga Share (Kopīgot) ļauj eksportēt projektu PDF formātā koplietošanai un eksportēt projekta failu (SSWPRM), lai saglabātu to bezsaistē. Ņemiet vērā, ka varat kopīgot arī tiešsaistes projektu no tīmekļa vietnes, ja tas ir saglabāts tiešsaistē un esat pieteicies.
 • Tālāk ir norādīti elementu pārvaldības pamatinstrumenti: Atcelt, Atkārtot, Kopēt un Ielīmēt.
 • Poga Preview (Priekšskatījums) atver projektu priekšskatījuma režīmā. Ļoti svarīgi, lai pārbaudītu pirms drukāšanas.
 • Tālāk ir rīki galveno objektu pievienošanai konstruktorā. Tie ir Text, Image un Fill Box. Noklikšķinot uz viena no tiem, objekts tiks izveidots projektā.
 • Poga Settings (Iestatījumi) atver paneli, kurā var konfigurēt vairākus Saal Design programmatūras parametrus.

Kreisā izvēlne

Kreisajā izvēlnē ir pieejami rīki, ar kuriem meklēt mapēs ierīcē un pievienot projektam jaunus attēlus. Šo izvēlni var paplašināt un saburzīt, noklikšķinot uz bultiņas izvēlnes augšdaļā.

Dizainera kreisā izvēlne

Apple Photos

Apple lietotāji var piekļūt saviem Apple fotoattēliem, noklikšķinot uz cilnes Photos (Fotoattēli) kreisajā izvēlnē. Tur saglabātās mapes būs pieejamas izvēlei, un tajās esošās fotogrāfijas tiks parādītas zemāk, gatavas pievienošanai fotoattēlu produktam.

Apple Photos

Labā izvēlne

Šajā izvēlnē tiek parādīti rīki fotoattēlu produkta pielāgošanai. Noklikšķinot uz dažādām pogām, tiks parādīta atbilstošā izvēlne ar attiecīgajiem rīkiem. Šo izvēlni var sašaurināt, noklikšķinot uz bultiņas izvēlnes augšpusē.

Dizainera labā izvēlne

 • Poga Article (Izstrādājums) piedāvā dažādas fotoizstrādājuma modificēšanas iespējas atkarībā no izstrādājuma, kuru projektējat. Ir arī iespējams pārvērst izstrādājumu citā izstrādājumā.
 • Poga Page (Lapa) parāda visus jūsu projektā ievietotos elementus, kā arī rīkus Grid (režģis) un Snap (piespraude).
 • Poga Clipart parāda plašo klipartattēlu katalogu, kas ir pieejams izmantošanai jūsu projektā. Varat filtrēt pēc kategorijas vai izmantot meklētājprogrammu.
 • Poga Backgrounds (Foni) ļauj izvēlēties dažādus projekta fonus.
 • Poga Layouts (Izkārtojumi) nodrošina veidnes jūsu projektam, pamatojoties uz izvēlēto dizaina līniju. Varat filtrēt izkārtojumus pēc attēlu skaita, saglabāt iecienītākos, jebkurā laikā mainīt dizaina līniju un daudz ko citu.

Izvēlņu izkārtojums

Labo, kreiso un apakšējo izvēlni var ne tikai salocīt, bet arī atdalīt no galvenās dizaina saskarnes. Tas ir īpaši noderīgi, ja strādājat ar diviem monitoriem un vēlaties sadalīt darba procesu pa abiem ekrāniem. Varat arī mainīt kreisās izvēlnes lielumu, lai vienlaicīgi parādītu vairāk attēlu sīktēlu.

Pārkārtota izvēlne

Lai atdalītu izvēlni no konstruktora, vispirms to izvērsiet. Noklikšķiniet un turiet izvēlnes augšējo pelēko joslu un velciet to ārā no galvenā konstruktora loga, lai to atdalītu. Atdalīto izvēlni var pārvietot, noklikšķinot un velkot augšējo pelēko joslu uz vēlamo vietu.
Lai mainītu izvēlnes lielumu, uzvelciet peles kursoru uz izvēlnes apakšējā labā stūra, līdz kursors kļūst par dubultu bultiņu. Noklikšķiniet un velciet, lai pielāgotu izvēlni vēlamajam izmēram.
Lai atkal pievienotu izvēlni galvenajam dizainerim, noklikšķiniet uz atdalītās izvēlnes augšējās labās puses bultiņas.

Apakšējā izvēlne

Dažos vairāku fotoattēlu produktos, piemēram, fotogrāmatās, ir apakšējā izvēlne, kurā var atrast lapu informāciju. Jūs varat pārvietoties starp lapām, pievienot lapas, dzēst lapas un mainīt to secību, velkot un nometot tās galīgajā pozīcijā. Lapas var arī bloķēt, uzklikšķinot uz tām ar peles labo pogu un izvēloties Bloķēt lapu.

Dizainera apakšējā izvēlne

Objektu izvēlne

Kad ir atlasīts kāds objekts, piemēram, attēls, teksts, aizpildījuma lodziņš vai klipraksts, labajā pusē tiek parādīta izvēlne ar vairākiem izvēlētajam objektam atbilstošiem rīkiem. Šī izvēlne tiek parādīta tikai tad, kad objekts ir atlasīts, un ļauj konfigurēt vairākus tā aspektus.

Objekta izvēlne, ja ir atlasīta cilne Atrašanās vieta

Darba zona

Projekta darba apgabals tiek parādīts centrā. To var palielināt, izmantojot tālummaiņas rīku apakšējā labajā stūrī. Labo, kreiso un apakšējo kolonnu var salocīt, lai darba apgabalā būtu vairāk vietas.

Fotogrāmatas darba zonas piemērs

Visu produktu darba apgabalu norobežo sarkana līnija ļoti tuvu malai. Tā ir atkāpes līnija un iezīmē drošības zonu, kas jāņem vērā, izvietojot objektus. Nekad nelieciet objektus tuvu šai līnijai, jo galaproduktā ap attēlu var parādīties baltas apmales. Attēli un objekti jānovieto pietiekamā attālumā no šīs līnijas.

Nepareiza un pareiza novietojuma piemēri, ievērojot pārlaiduma līniju