Attēlu uzlabošana

Attēlu uzlabošana

Automātiskā attēla uzlabošana veic dažādus attēla datu pielāgojumus, lai uzlabotu attēla izskatu. Svarīgākie attēla uzlabošanas soļi ir ekspozīcijas korekcija un krāsu izkliedes korekcija, kas maina visa attēla spilgtumu un krāsu. Piemēram, ekspozīcijas korekciju izmanto, lai izgaismotu nepietiekami eksponētus attēlus un atklātu vairāk detaļu. Krāsu izkliedes korekciju izmanto, ja, piemēram, attēls ir uzņemts mākslīgā apgaismojumā un tam ir spēcīga dzeltena nokrāsa. Labi eksponētiem attēliem ar labu baltās krāsas līdzsvaru korekcija būs nepieciešama mazāk.

Pēc šīm globālajām korekcijām tiek veiktas vietējās attēla korekcijas. Piemēram, attēla tumšie apgabali un ēnas tiek izgaismotas, lai nepietiekami izgaismotas sejas būtu labāk redzamas pret aizmugures apgaismojumu. Tāpat ļoti spilgti attēla apgabali, piemēram, balti mākoņi, tiek nedaudz aptumšoti, lai uzlabotu detalizāciju. Nelielā mērogā tiek veiktas arī vietējas korekcijas dažādās krāsu zonās, piemēram, lai dažādu seju ādas toņi izskatītos patīkamāk. Visbeidzot, atkarībā no attēla apgabala var nedaudz pielāgot arī attēla asumu.

Atkarībā no attēla klases var piemērot citus attēla uzlabojumus, piemēram, automātisku sarkano acu efektu samazināšanu vai trokšņu samazināšanu augstas jutības attēliem.

Lai gan daudzas korekcijas ir personīgās gaumes jautājums, piemēram, ekspozīcijas, krāsu izkliedes un ēnu korekcija vairumā gadījumu ievērojami uzlabos daudzus attēlus, kas sākotnējā stāvoklī būtu neapmierinoši.

Ieslēgt vai izslēgt attēlu uzlabošanu?

Ja attēlus esat rediģējis pats, izmantojot fotoattēlu rediģēšanas programmu, iesakām atslēgt attēlu uzlabošanu. Ja neesat veicis attēlu uzlabošanu un attēli ir iegūti tieši no mobilā tālruņa vai kameras, mēs vienmēr iesakām iespējot attēlu uzlabošanu.

Pašu izveidoti PNG un caurspīdīgi PNG attēli

Ja izmantojat pašu izveidotus un programmā ievietotus PNG failus, kuriem ir caurspīdīgums, mēs iesakām vienmēr deaktivizēt attēlu uzlabošanu, pretējā gadījumā PNG failā var rasties nevēlamas izmaiņas.