Attēlu pievienošana un rediģēšana

Attēlu pievienošana un rediģēšana

Atlasiet attēlus

Dizainera kreisajā slejā ir jāizvēlas mape, kurā glabājas attēli, lai tos pievienotu fotoizstrādājumam. Varat pārvietoties pa mapēm vai ievadīt ceļu, kur attēli tiek glabāti.

Dizainers ar attēlotām visām kolonnām

Izvēloties mapi, kurā atrodas fotoattēli, fotoattēli tiks parādīti tās pašas kolonnas apakšā. Fotogrāfijas var sakārtot pēc nosaukuma, veida, datuma, izmantošanas vai vērtējuma. Fotoattēlu sīktēlus var attēlot dažādos izmēros. To var mainīt, noklikšķinot uz pogas Skatīt un izvēloties vēlamo izmēru. Var arī ieslēgt un izslēgt opciju Rādīt faila nosaukumu.

Miniatūru skata opcijas

Fotoattēlu produktā jau iekļautās fotogrāfijas var paslēpt, aktivizējot opciju Paslēpt izmantotos attēlus. Tas padarīs projektā pievienotos fotoattēlus neredzamus šajā izvēlnē, novēršot vienas un tās pašas fotogrāfijas atkārtotu pievienošanu projektam. Ja šī opcija ir atspējota, projektā pievienotās fotogrāfijas tiks atzīmētas ar ķeksīti. Ja tās ir izmantotas vairāk nekā vienu reizi, tās tiks parādītas ar attiecīgo numuru.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka materiāla specifikas dēļ attēlus nav iespējams ievietot uz visiem fotogrāmatas vākiem. Attēlu izvietošana ir iespējama tikai uz fotogrāmatām ar glancētu un matētu vāku, baltu ādas segumu un Professional Line fotogrāmatām ar akrila vai matēta metāla apdruku vāku.

Attēlu izvietošana un apgriešana

Izvēloties attēlu, augšpusē parādās izvēlne ar vairākiem rīkiem, kas ļauj mainīt attēla novietojumu attēla rāmī. Šajā izvēlnē tiek parādīts arī attēla nosaukums, izšķirtspēja un kvalitāte. Attēla kvalitāte ir atkarīga no attēla izmēra fotoizstrādājumā attiecībā pret tā izšķirtspēju un mainās atkarībā no izmēra, kādā attēls tiek izmantots fotoizstrādājumā. Lai iegūtu labākos rezultātus, iesakām izmantot Image quality very good (Attēla kvalitāte ir ļoti laba).

Ap izvēlēto attēlu tiks parādīts zils rāmītis. Tas ir attēla norobežojošais rāmis. Noklikšķinot uz šī rāmja, turot nospiestu peles pogu un pārvietojot kursoru uz sāniem, varat palielināt vai samazināt rāmja lielumu.

Izvēlēts attēls ar parādītu informāciju un rīkiem

Lai samazinātu rāmja lielumu, atlasiet attēlu un noklikšķiniet uz pogas Apcirpt, kas parādās augšējā izvēlnē. Kad šī funkcija ir aktīva, attēla stūros tiek parādīts balts rāmītis. Noklikšķiniet un velciet šo rāmi, lai apgrieztu attēlu.

Attēlā atlasīts apgriešanas rīks

Lai palielinātu vai samazinātu attēla izmēru attēla lodziņā, atlasiet attēlu un noklikšķiniet uz palielināmā stikla ar plus zīmi vai palielināmā stikla ar mīnus zīmi pogas. Tādējādi attēls tiks palielināts vai samazināts, neietekmējot rāmja lielumu.

Lai pārvietotu attēlu lodziņā, noklikšķiniet uz krustiņa pogas, kas parādās augšējā izvēlnē, kad attēls ir atlasīts. Pēc aktivizēšanas virs attēla parādīsies tā pati krustiņa ikona. Tas norāda, ka attēlu rāmī var pārvietot, lai mainītu tā atrašanās vietu. Lai to izdarītu, turiet peli virs attēla motīva un velciet to vēlamajā virzienā. Šo funkciju var aktivizēt arī divreiz noklikšķinot uz attēla.

Attēlā izvēlēts pārrāmēšanas rīks

Lai apgrieztu attēlu, pēc vajadzības noklikšķiniet uz pogas Atspoguļot horizontāli vai Atspoguļot vertikāli. Noklikšķinot uz pogas Rotate image detail (Pagriezt attēla detaļu), kas parādās augšējā izvēlnē, kad ir atlasīts attēls, attēls tiks pagriezts par 90 grādiem attēla lodziņā. Šajā izvēlnē ir arī opcija Attēla uzlabošana. Ja šī opcija ir aktivizēta, programmatūra automātiski koriģē attēlu. Mēs iesakām atslēgt šo opciju, ja jūsu fotoattēli ir iepriekš rediģēti.
Attēla uzlabošanu var aktivizēt, noklikšķinot uz burvju nūjiņas ikonas. Ja šai ikonai ir pelēks fons, attēla uzlabošana ir aktīva. Sīkāku informāciju skatiet rakstā Attēla uzlabošana.

Attēlu maiņa

Ja divi vai vairāki attēli jau ir novietoti fotoizstrādājumā, varat apmainīt to atrašanās vietas. Atlasiet fotoattēlus, kurus vēlaties apmainīt, un parādīsies poga Apmainīt atlasītos attēlus. Noklikšķinot uz šīs pogas, izvēlēto fotoattēlu pozīcijas uzreiz tiks apmainītas. Ja esat izvēlējies vairāk nekā divus fotoattēlus, kurus vēlaties apmainīt, var būt nepieciešams vairākas reizes noklikšķināt uz pogas, līdz katrs fotoattēls atrodas vēlamajā pozīcijā.

Izvēlēto attēlu apmainīšana

Varat arī noklikšķināt ar peles vidējo pogu vai turēt peli vai skārienpaliktni virs fotoattēla. Kā kursors tiks parādīta maza fotoattēla miniatūra, un virs visiem fotoattēliem, kas jau ir pievienoti fotoattēlu produktam, tiks parādīta poga Pārslēgt attēlu. Lai apmainītu attēlus, vienkārši noklikšķiniet uz cita fotoattēla, uz kura arī ir poga Pārslēgt attēlu, un attēli apmainīsies vietām.

Pārslēgt attēlu

Noņemiet attēlu no attēlu lauka

Ir iespējams noņemt tikai attēla saturu, nenoņemot attēlu lodziņu. Lai to izdarītu, ir divreiz jānoklikšķina uz attēla un jāizmanto DEL taustiņš tastatūrā, lai noņemtu attēlu. Attēls tiks dzēsts, bet attēla lodziņš paliks.