Optimizējiet savu PDF failu

Optimizējiet savu PDF failu

Pēc PDF dokumenta izveides atveriet savu PDF dokumentu programmā Adobe Acrobat Pro un izvēlieties "File -> Save as -> Optimized PDF". Pielāgojiet šādus iestatījumus:

Savietojamība: "Saglabāt esošo".

 • Attēli: šeit mēs iesakām "Bicubic Downsampling to" 300 vai 301 ppi attēliem virs 300 ppi (JPEG, maksimālā kvalitāte).
 • Fonti: lūdzu, atzīmējiet izvēles rūtiņu "Do not unembed any font" ("Neattēlot nevienu fontu").
 • Caurspīdīgums: lūdzu, izvēlieties "High Resolution" (Augsta izšķirtspēja).
 • Izsvītrot objektus: atzīmējiet visus izvēles rūtiņas, izņemot
  - Konvertēt gludas līnijas uz līknēm
  - Atpazīt un apvienot attēla fragmentus
 • Izmest lietotāja datus : atzīmējiet visus izvēles rūtiņas.
 • Tīrīt: lūdzu, iestatiet objektu saspiešanas opcijas uz "Saspiest dokumenta struktūru" un atzīmējiet visas izvēles rūtiņas, izņemot
  - plūsmās, kurās izmanto LZW kodējumu, tā vietā izmantojiet Flate
  - Izmest neatsauktos nosauktos galamērķus
  - Optimizējiet PDF failu ātrai tīmekļa apskatei

Īpaši Photoshop
Ja izmantojat tādas fotoattēlu rediģēšanas programmas kā Photoshop, iesakām saglabāt divlappušu izklājlapas kā jpg (kvalitāte 10). Lūdzu, pārdēvējiet fotoattēlus par secīgiem numuriem (01..., 02..., ...); tādējādi jūsu fotogrāmata vai kalendārs tiks automātiski aizpildīts.

Daudzlappušu PDF faila eksportēšana no Photoshop
Programmā CS3 : programmā Photoshop ir iespējams saglabāt vairāk nekā vienu dokumentu kā vairāku lappušu PDF failu. Lūdzu, izvēlieties File -> Automate -> PDF Presentation. Noklikšķiniet uz "Add open files", lai atvērtu nepieciešamos failus, un pēc tam izvēlieties "Multipage Document", lai saglabātu visus failus vienā PDF failā.
CS4: CS4 versijā šī funkcija ir integrēta Adobe Bridge. Lūdzu, atlasiet vajadzīgos failus no mapēm. Pēc tam dodieties uz izejas paneli (Window (logs) -> Workspace (darba vieta) -> Output (izeja); panelis parādās labajā pusē). Lūdzu, izvēlieties "PDF" un iestatiet "Template" uz "Custom". Tagad ir jāievada precīzs lapas izmērs. Cilnē "Layout" (Izkārtojums) iestatiet malas (augšējā, apakšējā...) vērtības uz nulli. Varat ignorēt cilnes "Pārklājumi", "Header", "Footer", "Atskaņošana" un "Ūdenszīme" un beigās dokumentu saglabāt.

Īpaši Scribus
Scribus 1.4.4 var ievietot fontus PDF failos, savukārt citas vecās versijas šo funkciju neatbalsta. Tāpēc, ja neizmantojat jaunāko versiju, pirms eksportēšanas ir nepieciešams pārvērst fontus kontūrās (arī "pārvērst par ceļiem").

Lūdzu, ņemiet vērā: lai gan Scribus ir iespējama vairāku lappušu foto produktu struktūra ar dubultlapām, PDF eksportā dublētās lapas tiek eksportētas atsevišķi kā atsevišķas lapas. PDF fails ir nepieciešams interneta veikalā (ar fotogrāmatām), bet ar saskanīgām dubultlapām, lai to varētu pareizi interpretēt. Lai izveidotu savus datus Scribus programmā, iesakām izveidot vienu lapu dubultlapas formātā un izveidot atbilstošas atzīmes un palīdzības līnijas.